Enterasys seria S

Enterasys Seria S

Modularne, terabitowe i konwergentne przełączniki dla zastosowania w dużych centrach danych
i w relacji brzeg sieci-rdzeń sieci.

s

  • Terabitowa wydajność wraz ze szczegółową kontrolą i podglądem ruchu.
  • Automatyczne świadczenie usług dla środowisk wirtualnych, przetwarzania w chmurze oraz głosu, wideo i danych.
  • Funkcje wysokiej dostępności maksymalizują ciągłość działania dla krytycznych aplikacji.
  • Elastyczne rozwiązanie z dużą liczbą portów oferuje wiele możliwości technologii łączności i zasilania, zmniejszając całkowity koszt posiadania.
  • Przepustowość systemowa 6Tbps, przepustowość przełączania 1,28Tbps i 960Mpps.

Przełączniki Enterasys serii S oferują wydajne połączenie terabitowych osiągów i dokładnego podglądu i kontroli nad indywidualnymi użytkownikami, usługami oraz aplikacjami, by spełnić wymagania dzisiejszych sieci i zoptymalizować działania kluczowych technologii – głosu, wideo, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (Cloud computing). W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencji pozbawionych kompleksowego, scentralizowanego zarządzania i odpowiednich usług wysokiej dostępności, przełączniki Enterasys Serii S zmniejszają koszty operacyjne przez połaczenie automatyzacji zarządzania, silnej i niezawodnej rozproszonej architektury, wbudowanego bezpieczeństwa i elastycznych opcji zasilania opracowanych z uwzględnieniem kosztów zasilania i chłodzenia. Wysoka wszechstronność przełączników serii S sprawia, że mogą być wykorzystywane jako główne urządzenia dostępowe na brzegach sieci, bardzo wydajne przełączniki warstwy dystrybucyjnej, elastyczne multi-Terabitowe routery rdzeniowe dla przedsiębiorstw lub jako rozwiązania umożliwiające wirtualizację centrów danych.Przełączniki Enterasys serii S są dostępne w następujących konfiguracjach:


  • wolnostojący przełącznik serii S (SSA) z 48 portami 10/100/1000 Ethernet lub 48 portami Gigabit Ethernet SFP i 4 portami 10 Gigabit Ethernet SFP+
  • Chassis z 3 slotami oferujące do 180 portów Gigabit Ethernet lub 12 portów10 Gigabit Ethernet
  • Chassis z 4 slotami oferujące do 288 portów Gigabit Ethernet lub 64 porty 10 Gigabit Ethernet
  • Chassis z 6 slotami oferujące do 432 portów Gigabit Ethernet lub 96 portów 10 Gigabit Ethernet
  • Chassis z 8 slotami oferujące do 576 portów Gigabit Ethernet lub 128 portów 10 Gigabit Ethernet


Przełączniki Serii S dostarczają wysoce elastyczną architekturę umożliwiającą przełączanie i routing, z wbudowanymi w każdy moduł funkcjami zarządzania oraz kontroli, zapewniając tym samym niezrównaną niezawodność, skalowalność i odporność na błędy. Przedsiębiorstwa przy małych kosztach własnych mogą zwiększać swoje możliwości połączeniowe, zależnie od potrzeb, poprzez dodawanie nowych modułów. Architektura o wysokiej dostępności sprawia, że przekazywanie decyzji oraz egzekwowanie zasad bezpieczeństwa i ról, przy jednoczesnym klasyfikowaniu i priorytetyzowaniu ruchu odbywa się z pełną dostępną prędkością łącza. Wszystkie moduły I/O zapewniają najwyższą jakość usług (QoS) dla krytycznych aplikacji takich jak głos lub obraz w jakości HD, nawet w czasie dużego obciążenia sieci, jednocześnie aktywnie zapobiegając atakom typu DoS (Denial of Service) i rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania. Przełączniki serii S wprowadzają najlepszą na rynku, bazującą na przepływie architekturę przełączania, umożliwiając tym samym inteligentne zarządzanie indywidualnymi połączeniami między użytkownikami i aplikacjami – w przeciwieństwie do możliwości przełączników konkurencji, które ograniczają się do stosowania technologii VLAN, list ACL oraz dedykowanych portów, w celu zaimplementowania kontroli dostępu opartej na rolach. Użytkownicy są identyfikowani, a role są stosowane w celu zagwarantowania, że każdy indywidualny użytkownik ma dostęp do niezbędnych mu, krytycznych aplikacji, bez względu na miejsce, w którym łączy się z siecią. Zasady polityki bezpieczeństwa przełączników serii S w połączeniu z wnikliwą inspekcją pakietów pozwalają na inteligentnie wykrywanie i reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa, przy jednoczesnej poprawie niezawodności i jakości pracy użytkowników.Znaczącą różnicą, która odróżnia przełączniki serii S od konkurencji jest zdolność do zbierania danych typu NetFlow z pełną prędkością łącza na każdym porcie, dla uzyskania pełnego podglądu wykorzystania zasobów sieciowych przez użytkowników i aplikacje. Urządzenia serii S to jedyne przełączniki korporacyjne, które wspomagają uwierzytelnianie wielu użytkowników przy wykorzystaniu wielu metod na każdym porcie – jest to absolutnie niezbędne, gdy do Państwa sieci podłączone są takie urządzenia jak telefony IP, komputery, drukarki, kserokopiarki, kamery bezpieczeństwa, czytniki kart identyfikacyjnych lub maszyny wirtualne. Gdy istotna jest wysoka jakość usług, nadawanie priorytetów obsługi urządzeniom i aplikacjom oraz bezpieczeństwo, wówczas przełączniki Entersys serii S są najlepszym wyborem.

Korzyści

Dopasowanie do biznesu:
    •    Przyszłościowa, oparta na standardach architektura multi-Terabitowa zapewnia bezpieczne i niezawodne wdrożenie krytycznych aplikacji.
    •    Najlepsze na rynku mechanizmy QoS dla wymagających aplikacji (głos, wideo, dane).
    •    Architektura oparta na przepływie danych zapewnia niezrównany podgląd i kontrolę użytkowników, usług i aplikacji przy zachowaniu ciągłości pracy.
    •    Wbudowane wsparcie sprzętowe dla 40/100 Gbps Ehternet, wchodzących protokołów (IPv6 ) i wdrożonych na dużą skalę protokołów (MPLS).
 
Efektywność operacyjna:
    •    Elastyczna architektura redukuje koszty wdrożenia i utrzymania oraz upraszcza zarządzanie siecią.
    •    Automatyzacja zarządzania i wbudowana elastyczność łączą się by obniżyć koszty operacyjne i zwiększyć czas nieprzerwanej pracy.
    •    Zoptymalizowana architektura wspierająca iSCSI, CEE i wirtualizację umożliwia łączenie serwerów, aplikacji i pamięci masowych przy jednoczesnej redukcji kosztów działania centrów danych.
    •    Elastyczne zarządzanie mocą i niska emisja ciepła obniżają koszty zasilania i chłodzenia centrów danych.
    •    Chassis o dużej liczbie gniazd SFP oferujące ponad 1700 portów w ramach jednej standardowo wyposażonej szafy, co redukuje koszty i zwiększa skalowalność wydajności z setek Gigabitów do multi-Terabitów.
 
Bezpieczeństwo:
    •    Bezkonkurencyjne możliwości ochrony ruchu sieciowego przed atakami, zapewniające poufność, integralność i dostępność informacji.
    •    Wbudowane, a nie dodane bezpieczeństwo zmniejsza koszty posiadania i złożoność administrowania siecią.
    •    Wiele metod kontroli dostępu do sieci i oparta na rolach ochrona, obejmujące istniejące przełączniki
brzegowe i bezprzewodowe punkty dostępowe, pozwalają na uwierzytelnienie tysięcy użytkowników i urządzeń jednocześnie na jednym porcie.
 
Usługi i wsparcie:
    •    Najwięcej na rynku zadowolonych użytkowników i problemów rozwiązanych przy pierwszym zgłoszeniu.
    •    Personalizowane usługi, badania u klientów, projektowanie sieci, instalacja urządzeń oraz szkolenia.

Więcej w tej kategorii: « Enterasys seria K