Enterasys seria K

Przełączniki Enterasys serii K

Elastyczne, modułowe przełączniki z zaawansowanymi funkcjami do zastosowania w obszarach
dostępowych i w rdzeniu małych sieci.

k

  • Obniżone koszty posiadania dzięki wysokiej elastyczności, dużej gęstości portów, różnorodności interfejsów i wielu opcjom zasilania.
  • Zaawansowane, automatyczne nadzorowanie sieci maksymalizuje efektywność i niezawodność nowych usług IT takich jak wirtualne pulpity.
  • Zintegrowana widoczność, szczegółowość i kontrola zapewniają znaczące obniżenie kosztów i zaawansowane bezpieczeństwo dla krytycznych dla organizacji sieci
  • Łatwe zastosowania środki kontroli dostępu i priorytoty zapewniają możliwości lokalizacji, identyfikacji i całościowego zarządzania, w tym wsparcie dla programów typu "Bring Your Own Device".

  • Obniżone koszty posiadania dzięki wysokiej elastyczności, dużej gęstości portów, różnorodności interfejsów i wielu opcjom zasilania.
  • 

Zaawansowane, automatyczne nadzorowanie sieci maksymalizuje efektywność i niezawodność nowych usług IT takich jak wirtualne pulpity.


  • Zintegrowana widoczność, szczegółowość i kontrola zapewniają znaczące obniżenie kosztów i zaawansowane bezpieczeństwo dla krytycznych dla organizacji sieci


  • Łatwe zastosowania środki kontroli dostępu i priorytoty zapewniają możliwości lokalizacji, identyfikacji i całościowego zarządzania, w tym wsparcie dla programów typu "Bring Your Own Device".

Urządzenia Enterasys serii K to najbardziej opłacalne, oparte na przepływie rozwiązanie przełączania na rynku. Dostarczając wyjątkowe poziomy automatyzacji, widoczności i kontroli, od obszaru dostępowego po rdzenie małych sieci, te elastyczne, modułowe przełączniki znacząco redukują koszty operacyjne przy jednoczesnym oferowaniu zaawansowanych funkcji.Seria K jest zbudowana w oparciu o własne ASIC Enterasys CoreFlow2. Ta zaawansowana technologia przełączania zapewnia lepszą widoczność krytycznych aplikacji biznesowych oraz możliwość stosowania wydajniejszych środków kontroli, w celu spełnienia wymagań SLA (Service Level Agreement) stawianych przez organizacje.Zaprojektowane, by spełnić wymagania związane z rosnącym zapotrzebowaniem na dostęp do nowych aplikacji i usług, przełączniki serii K chronią ruch przenoszący krytyczne dane biznesowe i wspierają zmieniające się potrzeby operacyjne. Obejmuje to programy takie jak BYOD (Bring Your Own Device) oraz dostosowywanie rozwiązań IT do potrzeb klienta, które wymagają rozbudowanych możliwości określania położenia, identyfikacji, widoczności i kompleksowego zarządzania. Seria K jest wyjątkowo dobrze dostosowana do inteligentnego zarządzania indywidualnymi połączeniami użytkowników, urządzeń i aplikacji, jak również do dostarczania widoczności i zarządzania dla rozwiązywania problemów z połączeniami, określania położenia urządzeń i zapewniania ochrony danych korporacyjnych.Przełączniki Enterasys serii K są dostępne w następujących wariantach:
    •    Chassis z 6 gniazdami, posiadające maksymalnie do 144 portów10/100/1000 i 4 porty uplink 10Gb
    •    Chassis z 10 gniazdami, posiadające maksymalnie do 216 portów10/100/1000 i 8 portów uplink 10Gb

Seria K obsługuje do 12 portów dla łączy typu uplink 10Gb, w tym 4 porty na karcie struktury oraz 8 portów
wramach 2modu ówI/O 10Gb.

Seria K przekazuje decyzje i egzekwuje polityki bezpieczeństwa i role, jednocześnie klasyfikując ruch i nadając mu priorytety przy pełnej prędkości łącza. Wszystkie moduły I/O zapewniają najwyższy poziom QoS (Quality of Service) dla krytycznych aplikacji takich, jak głos oraz wideo w jakości HD, i to nawet w okresach dużego obciąenia sieci, jednocześnie aktywnie chroniąc przed atakami typu DoS (Denial of Service) i rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania.Seria K wykorzystuje najlepszą na rynku architekturę przełączania opartą na przepływie by inteligentnie zarządzać indywidualnymi połączeniami użytkowników i aplikacji – wykracza to poza możliwości konkurencyjnych przełączników, które są ograniczone do stosowania sieci VLAN, list ACL i portów, aby zaimplementować oparte na rolach środki kontroli dostępu. Użytkownicy są identyfikowani i przypisuje się im role by zagwarantować, że każdy użytkownik oddzielnie ma dostęp do krytycznych dla niego aplikacji biznesowych, bez względu na miejsce, z którego łączy się z siecią. Reguły polityk serii K połączone ze szczegółową inspekcją pakietów mogą inteligentnie wykrywać zagrożenia bezpieczeństwa i automatycznie na nie reagować, poprawiając tym samym niezawodność i jakość pracy użytkowników.Elementem wyróżniającym serię K jest możliwość zbierania danych typu NetFlowprzy pełnej prędkości łącza, co zapewnia pełną widoczność w zużycie zasobów sieciowych przez użytkowników i aplikacje. Seria K wraz z serią S to jedyne przełączniki korporacyjne obsługujące na każdym porcie uwierzytelnianie wielu użytkowników przy wykorzystaniu wielu metod – jest to absolutnie niezbędne, gdy do sieci podłączone są urządzenia takie jak telefony IP, komputery, drukarki, kopiarki, kamery bezpieczeństwa, czytniki etykiet i maszyny wirtualne.Te nowe modułowe przełączniki zapewniają elastyczne możliwości połączeniowe, zaawansowane funkcje i zintegrowane bezpieczeństwo, wszystkie te elementy razem pozwalają sieci na szybsze dostosowanie się do zmieniających sięwymagań biznesowych.

Korzyści

Dopasowanie do potrzeb organizacji:
    •    Zapewnia, że każdy użytkownik końcowy otrzymuje informacje, usługi i aplikacje niezbędne mu do pracy, dzięki szerokim możliwością kontroli sieci i widoczności.
    •    Ekologiczny i efektywny modułowy system zasilania zmniejsza koszty związane z zasilaniem i chłodzeniem oferując optymalne zużycie energii.
    •    Wysoka jakość pracy dla użytkowników i ochrona sieci dzięki efektywnemu rozmieszczaniu krytycznych usług sieciowych i blokowaniu potencjalnie niebezpiecznego ruchu.
 
Efektywność operacyjna:
    •    Płaszczyzna montażowa o małych wymiarach i dużej liczbie portów zapewnia do 216 portów 10/100/100 z 8 portami 10Gb dla łączy typu uplink w standardowym stojaku telekomunikacyjnym, co znacznie zmniejsza koszty zajmowanej powierzchni.
    •    Automatyzacja zarządzania i wbudowane elastyczne funkcje obniżają koszty operacyjne i maksymalizują czas nieprzerwanej pracy.
    •    Automatyczna identyfikacja i świadczenie usług nowym urządzeniom i usługom zmniejsza czas potrzebny na instalacje.
 
Bezpieczeństwo:
    •    Zmniejsza zagrożenia i upraszcza administrację sieci poprzez wbudowane, a nie dobudowane bezpieczeństwo.
    •    Chroni ruch przenoszący dane organizacji przed atakami i utrzymuje poufność, integralność i dostępność danych.
    •    Rozszerza kontrolę dostępu do sieci i bezpieczeństwo na istniejące przełączniki brzegowe i bezprzewodowe punkty dostępowe, spełniając wymagania związane z dostosowywaniem IT do potrzeb organizacji.
 
Usługi i wsparcie:
    •    Najwięcej na rynku zadowolonych użytkowników i problemów rozwiązanych przy pierwszym zgłoszeniu.

Więcej w tej kategorii: « Enterasys seria I Enterasys seria S »